Frankfurt nad Menem, RFN (Niemcy), 03.07.1974. X Mistrzostwa Œwiata w Pi³ce No¿nej - mecz Polska vs. Niemcy 0:1, rozegrany na stadionie Waldstadion we Frankfurcie nad Menem. Na zdjêciu Kazimierz Deyna (góra). Mecz pomiêdzy Polsk¹, a RFN odbywa³ siê w trudnych warunkach. Przed meczem nad stadionem przesz³a ulewa i mimo starañ organizatorów nie uda³o siê ca³kowicie osuszyæ boiska. Mecz ten przeszed³ do historii pi³ki no¿nej jako Mecz na wodzie. W 53. minucie meczu Jan Tomaszewski obroni³ rzut karny. Jedyn¹ bramkê w meczu strzeli³ Gerd Müller w 76. minucie RFN dziêki zwyciêstwu nad Polsk¹ wygra³o Stock Photo

Releases:

Model - no | Property - noDo I need a release?

Dimensions:

1495 x 1772 px | 25.3 x 30 cm | 10 x 11.8 inches | 150dpi

Date taken:

3 July 1974

More information:

This image could have imperfections as it’s either historical or reportage.

Frankfurt nad Menem, RFN (Niemcy), 03.07.1974. X Mistrzostwa Œwiata w Pi³ce No¿nej - mecz Polska vs. Niemcy 0:1, rozegrany na stadionie Waldstadion we Frankfurcie nad Menem. Na zdjêciu Kazimierz Deyna (góra). Mecz pomiêdzy Polsk¹, a RFN odbywa³ siê w trudnych warunkach. Przed meczem nad stadionem przesz³a ulewa i mimo starañ organizatorów nie uda³o siê ca³kowicie osuszyæ boiska. Mecz ten przeszed³ do historii pi³ki no¿nej jako Mecz na wodzie. W 53. minucie meczu Jan Tomaszewski obroni³ rzut karny. Jedyn¹ bramkê w meczu strzeli³ Gerd Müller w 76. minucie RFN dziêki zwyciêstwu nad Polsk¹ wygra³o grupê i awansowa³o do fina³u. Polska wyst¹pi³a w meczu o 3. miejsce. (mr) PAP/Stanis³aw Jakubowski Frankfurt am Main, West Germany, 03.07.1974. The 1974 FIFA World Cup - Poland vs. West Germany 0:1 at the Waldstadion Stadium in Frankfurt am Main. Pictured: Kazimierz Deyna (up) from Poland. (mr) PAP/Stanislaw Jakubowski